حضور فعال خیریه امدادگران در گردهمایی روز جهانی سرطان - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

حضور فعال خیریه امدادگران در گردهمایی روز جهانی سرطان

موسسه خیریه امدادگران عاشورا در گردهمایی روز جهانی سرطان که با حضور اعضاء شبکه ملی تشکل های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان، جمعی از مسئولان وزارت بهداشت و صاحبان بنگاه های اقتصادی، روز دوشنبه 15 بهمن در دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، حضور یافت.

در حاشیه این گردهمایی، نمایشگاهی با حضور تمامی موسسات خیریه عضو تشکل های مردمی حوزه سرطان تشکیل شد و موسسه امدادگران عاشورا ضمن حضور در این مراسم و برپایی غرفه ای جهت ارائه گزارش عملکرد و خدمات این موسسه، بسته های فرهنگی خود را در بین بازدیدکنندگان توزیع نمودند تا بیشتر با این موسسه آشنا شوند.

در این گردهمایی دکتر آراسب احمدیان رئیس هیئت مدیره شبکه ملی تشکل های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان ایران ضمن اعلام اقدام شبکه ملی سرطان جهت پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان (UICC) گفت: پیوستن به انجمن کنترل جهانی سرطان از روز اول، از جمله دغدغه های شبکه ملی بوده زیرا با این عضویت، امکان تبادل دانش و اطلاعات تخصصی روز و حضور در گردهمایی بین المللی، توسعه ارتباطات میان جامعه متخصصان ودر نهایت ارتقای سطح کیفی درمان و خدمات حمایتی برای بیماران مبتلا به سرطان و خانواده های ایشان را فراهم می کند.

وی افزود: شبکه ملی تشکل های مردمی حوزه سرطان در چشم انداز بلند مدت خود، قصد دارد برنامه ای را همسو با برنامه کنترل سرطان که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تنظیم می شود، تبیین کند تا سازمان های مردم نهاد بتوانند با استفاده از ظرفیت خود در برنامه پویش ملی سرطان حضور داشته باشند؛ بدین ترتیب با حمایت شبکه در انجام وظایف دولت و همراهی آن، یک برنامه یکپارچه در کنترل سرطان در سطح کشور به وجود خواهد آمد.

دکتر محمد هادی ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت نیز در این گردهمایی با اشاره به فعالیت های کمیته ملی پیشگیری سرطان در وزارت بهداشت گفت: با توجه به آمار روبه افزایش بیماران سرطانی در سال های آینده، چند سالی است که این کمیته ی با هدف برنامه ریزی جهت پیشگیری، غربالگری و درمان تشکیل شده تا بتواند خدمات بهتری را به بیماران ارائه کند.

وی خاطر نشان کرد: پویش مبارزه با سرطان می تواند نقش مهمی در آگاه سازی مردم وکنترل سرطان داشته باشد و فرهنگ سازی و آموزش انواع سرطان، خودمراقبتی، تشخیص و درمان این بیماری، از جمله اقدامات مفید در این زمینه به شمار می آید.

معاون اجتماعی وزیربهداشت با اشاره به نقش مهم خیریه های سلامت در ارتباط با مردم و کمک به افرادی که مبتلا به این بیماری شده و قادر به پرداخت هزینه های بالای درمان نیستند، ادامه داد: کمک به بیماران، توسعه زیرساخت ها و کمک رسانی افراد متخصص در این حوزه اهمیت زیادی دارد و همه ما باید از ظرفیت های موجود برای کنترل و کاهش سرطان کمک بگیریم.

مطالب مرتبط