شب هفتم محرم در حسینیه فاطمه زهرا (س) با موضوع چگونگی ولایت پذیری - موسسه خیریه امدادگران عاشورا
منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

شب هفتم محرم در حسینیه فاطمه زهرا (س) با موضوع چگونگی ولایت پذیری

حجت الاسلام صفدری در هفتمین شب از برنامه های شب های ماه محرم به چگونگی ولایت پذیری و اطاعت پذیری در امر ولی پرداخت و گفت

اگر می خواهی وقتی حضرت می آید دنبال حضرت و پشت سر ایشان باشیم باید از خودمان بگذریم. این تمرین می خواهد. من اگر حاضر باشم از یک ذره منافع مادی خودم بگذرم می توانم به امام برسم. باید تمرین کنم از نفس خودم رها شوم.

حقیقت عبودیت یعنی فانی شدن در ساحت حضرت حق، یعنی ذوب شدن در اراده خدا… میل به ولایت این است که در ساحت مقدس ولی خدا من بی اراده باشم.

رسول خدا صلی الله علیه وآله فرمودند: الْمُؤْمِنُ یَأْکُلُ بِشَهْوَهِ أَهْلِهِ وَ الْمُنَافِقُ یَأْکُلُ أَهْلُهُ بِشَهْوَتِهِ… انسان با ایمان به میل و رغبت خانواده اش غذا مى خورد، ولى منافق، میل و رغبت خود را به خانواده اش تحمیل مى کند.

مومن اینقدر عاشقانه زندگی می کند که هیچ وقت هوس خودش را بر هوس خانواده ترجیح نمی دهد. شما خودت چه میلی داری میگه من میلی ندارم… میل من شماست. اون هایی که عاشقانه زندگی می کنند این حس بین شان جاری است.

عشق میدونی یعنی چه؟ یعنی هر روز صبح که از خواب برمیخیزی به امام زمان(یج) بگویی آقا هر چی تو بگی، هر چی امروز تو برای من مقدر کنی؟!

مومن عاشقانه زندگی می کند تا تمرین کند در بستر تعاطف و عشق خانواده به عشق امام زمان(عج) برسد به عشق خدایی برسد.

و من یخرج من بیته مهاجر الی الله… باید هجرت کنیم به سوی خدا و از بیت نفسمون بیرون بیائیم.

قرآن می فرماید: إِنَّ اللَّهَ اشْتَرَى مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنْفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ بِأَنَّ لَهُمُ الْجَنَّهَ یُقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِ اللَّهِ فَیَقْتُلُونَ وَیُقْتَلُونَ

در حقیقت ‏خدا از مؤمنان جان و مالشان را به [بهاى] اینکه بهشت براى آنان باشد خریده است همان کسانى که در راه خدا مى ‏جنگند و مى ‏کشند و کشته مى ‏شوند

آماده هستی شمشیر به دست بگیری، آماده هستی سینه به سینه دشمن بایستی، آماده هستی بکشی و کشته شوی…

خیلی فانتزی حرف نزنیم، قرآن تاکید می کند هم بکشی و هم کشته شوی… این یعنی اطاعت، یعنی مطیع بودن، یعنی ذوب در ولی شدن، مردم کوفه مدعی بودن امام حسین(ع) را دوست دارند ولی مردانگی برای همراهی امام را نداشتند.

مطالب مرتبط