شعب اصفهان و چهارمحال بختیاری میزبان مدیرعامل موسسه - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

شعب اصفهان و چهارمحال بختیاری میزبان مدیرعامل موسسه

نصراله فتحیان مدیر عامل موسسه خیریه امدادگران به همراه جمعی از مدیران موسسه در مرکز در روز سه‌ شنبه 11 تیرماه برای پنجمین  نظارت ستادی سال 98 عازم استان‌ های اصفهان و چهارمحال بختیاری شدند.به گزارش خبرنگار امدادگران عاشورا، تیم نظارتی موسسه با حضور در محل دفتر شعبه موسسه در اصفهان از بخش‌های مختلف این موسسه و روند خدمت‌ رسانی بازدید به عمل آورد.

عبدالکریم رویی زاده معاون امور استان‌ ها ی موسسه در بدو ورود طی جلسه‌ای مشترک با همکاران آن شعبه با روند فعالیت موسسه بیشتر آشنا شد. در ادامه کثیری معاون اجرایی موسسه و خانم فروغی مدیر مالی امدادگران اصفهان گزارشی از روند خدمت‌ رسانی به مددجویان و آخرین وضعیت و شرایط مالی این شعبه ارائه نمودند. همچنین خانم لشگری از معاونت مددکاری دفتر مرکزی در تهران که در این سفر تیم نظارتی را همراهی نمودند با حضور در بخش مددکاری از نحوه پذیرش، ثبت و تشکیل پرونده و ورود اطلاعات در سامانه مددکاری بازدید به عمل آورد و در خصوص نیازها و مشکلات سامانه مددکاری که چندین بار مورد تقاضای این شعبه بود با خانم راسخی مسئول مددکاری موسسه بحث و تبادل‌ نظر نمودند. قلعه‌ نویی نیز طی نشستی با میثم انصاری پور مسئول خیرین موسسه از آخرین وضعیت خیرین، نحوه تعامل با ایشان و تعداد و کیفیت و کمیت صندوق‌های خیریه مطلع گردید.

عصر روز سه‌شنبه رویی زاده به همراه قلعه‌نویی و لشگری و خانم فروغی با حضور در خانه دو مددجوی تحت پوشش موسسه ضمن عیادت از ایشان از آخرین روند خدمت‌رسانی و پیگیری وضعیت درمان این عزیزان مطلع شدند. در این عیادت‌ها هدایایی از سوی موسسه به خانواده مددجویان اهدا گردید.

سه‌شنبه بعد از نماز مغرب و عشاء در محل حسینیه رزمندگان اسلام محفل یاران و دوستان و همسنگران قدیمی برپا بود. محفلی از جنس رزمندگان بهداری، پزشکان، پرستاران و کادر درمان لشگر 14 امام حسین(ع) اصفهان، یاران قدیمی این بار به بهانه دیدن عزیزی دورهم جمع شده بودند و روزگاری هم‌رزم و هم دوش هم در سخت‌ترین ساعات دفاع مقدس پا به‌پای نیروهای عملیاتی در خط مقدم جبهه در زیر خمپاره و گلوله و آتش و خون حماسه آفریدند.

نصراله فتحیان، فرمانده بهداری دفاع مقدس آن دوران با حضور در جمع یاران و دوستان قدیمی از لحظه‌های شیرین و تلخ جنگ گفت و از رشادت‌ها و افتخارآفرینی‌های پزشکان اصفهانی که پابه‌پای توپ و تفنگ در حال مداوای مجروحین جنگ بودند. ایشان در ادامه به یک‌میلیون خدمت درمانی و بیش از 100 هزار عمل حیات‌بخش جراحی در میدان نبرد اشاره نمود و گفت این افتخاری بود که جمع حاضر در ثبت آن سهیم بودند. فتحیان همچنین از جمع دلاورمردان عرصه بهداری برای حضور در مجمع بزرگ بهداری دفاع مقدس و همراهی با هیئت و خیریه امدادگران عاشورا دعوت بعمل آورد تا حلقه یاران قدیمی تنگ‌تر و تنگ‌تر گردد.

در چهارشنبه صبح جلسه هیئت‌امنای موسسه در محل دفتر نمایندگی ولی‌فقیه استان اصفهان حضرت آیت‌الله طباطبایی با حضور اعضاء و رئیس هیئت‌مدیره موسسه خیریه امدادگران عاشور مرکز برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر انصاری پور مدیرعامل شعبه اصفهان گزارش از عملکرد و اقدامات موسسه ارائه نمود. در ادامه آیت‌الله طباطبایی در بیاناتی ضمن تشکر از اقدامات موسسه بیان داشت ، باوجود پایین بودن وضعیت معیشتی مردم و وجود مشکلات اقتصادی عدیده اما مردم اصفهان همچنان در امور خیریه پیشتاز بوده و در بخش‌های مختلف رتبه اول کشور را دارا می‌باشند. ایشان با اشاره به آیات و روایات متعددی از قرآن و ائمه معصومین علاوه بر دعوت مردم برای حضور در این عرصه به این نکته اشاره نمودند که خداوند متعال درآیات متعددی این بشارت را داده که به هر میزان درراه خدمت به مردم قدم بردارید ده‌ها و بلکه صدها برابر در عوض آن به شما خواهد داد و اجر و پاداش این عمل شایسته و دستگیری از مردم هم در این دنیا و هم به‌صورت ویژه در آن دنیا نزد پروردگار متعال محفوظ خواهد بود.

ایشان در ادامه بیانات خود با اشاره به اینکه برای فعال‌سازی خیریه نیاز به تغییر رویکردها و روش‌ ها می‌ باشد و آمادگی و پذیرش در مردم وجود دارد اعلام آمادگی نمود برای بهتر شدن شرایط تعداد جلسات هیئت‌امنا در سال افزایش تا موانع و مشکلات در طول مسیر با همراهی سایر اعضا برداشته شود.

در این جلسه نیز نصراله فتحیان با تأکید بر بالا بودن توان خیرین در استان و تلاش بیشتر مسئولین موسسه بر ارتباط‌ گیری و دعوت از خیرین برای حضور در جلسات هیئت‌ امنا به‌ منظور آشنایی بیشتر از فعالیت‌ های موسسه از مهندس حاج رسولی‌ ها از اعضای هیئت‌ امنای موسسه برای قبول مسئولیت پیگیری جهت تأمین منابع موسسه دعوت به همکاری نمود.در حاشیه این نشست اعضای هیئت‌ مدیره در جلسه‌ ای جداگانه در خصوص برون‌ رفت از مشکلات موجود موسسه و تقویت و همراهی بیشتر با آن به بحث و تبادل‌ نظر پرداختند.

پس از اصفهان نصراله فتحیان و هیئت همراه عازم استان چهارمحال و بختیاری شدند.در ابتدای ورود به این استان بازدیدی از دفتر فرخ شهر به عمل آمد و از تلاش‌های دست‌ اندرکاران موسسه در فرخ شهر و خیرین این شهر که زمینه‌ های اهدای زمین و ساخت ساختمان موسسه را فراهم نمودند تقدیر و تشکر گردید.ساختمان موسسه در فرخ شهر دارای سه‌طبقه با کاربری اداری، فضای آموزشی و بخش دندانپزشکی در 180 مترمربع می‌باشد.

در ادامه سفر گروه عازم شهرکرد شده تا در جلسه هیئت‌امنای موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان چهارمحال و بختیاری شرکت نمایند.این جلسه در محل دفتر حضرت حجت‌ الاسلام نکونام نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه شهرکرد و با حضور ایشان و دکتر شیرانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و سایر اعضا تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه اردشیر قاسم پور گزارشی از عملکرد موسسه در استان ارائه نمود. سپس حجت‌ الاسلام نکونام رئیس هیئت‌امنای موسسه نکاتی را در خصوص کار خیر و ضرورت انجام آن بیان نمودند. همچنین ایشان نکاتی را در خصوص شعبه فرخ شهر و لزوم افزایش فعالیت‌ها و ارائه خدمات توسط موسسه بیان داشتند.

در ادامه فتحیان رئیس هیئت‌مدیره شعبه مرکزی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین به سبب حضور در جلسه پیشنهاداتی را در خصوص پیشبرد اهداف و برنامه‌های موسسه و فعال‌تر شدن آن عنوان نمود. ازجمله  این پیشنهاد افزایش تعداد جلسات هیئت‌امنا در طول سال، برگزاری جلسات هیئت‌مدیره به‌صورت مستمر ماهانه، دعوت از خیرین حقیقی برای حضور در جلسات هیئت‌امنا، دعوت از نماینده ولی‌فقیه استان و رئیس هیئت‌امنای موسسه برای حضور در شعبات فرخ شهر و بروجن و…

در پایان این نشست از زحمات و تلاش‌های چندین ساله دکتر کامران همتیان رئیس هیئت‌مدیره موسسه که از ابتدا در راه‌اندازی و تداوم حرکت موسسه خدمات شایانی را ارائه نمودند با اهدا لوح تقدیری قدردانی شد.

پس از جلسه هیئت‌امنا اعضای کادر اجرایی موسسه و تیم نظارت با حضور در محل دفتر موسسه در شهرکرد از نزدیک نسبت به فرآیند خدمت‌رسانی در این شعبه و مشکلات و موانع آن آشنا شدند.

پایان‌بخش برنامه‌های روز چهارشنبه 12 تیرماه حضور در جمع رزمندگان و یادگاران دفاع مقدس در بهداری از تیپ قمر بود. این برنامه در سالن همایش‌های مجتمع کوثر سپاه با حضور بیش از 30 نفر از پزشکان و کادر درمانی تیپ قمر در دوران دفاع مقدس، جانشین سپاه استان و فتحیان مدیرعامل موسسه بهداری رزمی و فرمانده بهداری دفاع مقدس در فضایی دوستانه و صمیمی برگزار شد. در این دیدار دوستانه فتحیان به حاضرین پیشنهاد نمود تا این جمع دوستان در قالب هیئت استمرار یابد و به شبکه مجمع سراسر هیئت مذهبی بهداری ملحق شود. همچنین پزشکان و رزمندگان بهداری اهتمام ویژه‌ای به ثبت خاطرات دوران دفاع مقدس داشته باشند.

فتحیان رئیس هیئت‌مدیره شعبه مرکزی به همراه همتیان رئیس هیئت‌مدیره استان چهارمحال و بختیاری و رویی زاده معاون امور استان‌های مرکز و قاسم پور مدیرعامل شعبه شهرکرد و هیئت همراه صبح روز پنجشنبه عازم شهرستان بروجن شدند تا از محل ساختمان در حال احداث خیریه در این شعبه بازدید نمایند.

در مسیر حرکت به سمت بروجن از دو مددجوی تحت پوشش موسسه در روستای سورک بخش فرخ شهر و بخش فرادنبه شهرستان بروجن عیادت به عمل آمد. مددجوی اول که دو بیمار تحت پوشش موسسه دارد خانم خانواده دارای سرطان مغز و استخوان و مرد خانواده پیوند کبد داشته است. در عیادت دوم نیز بیمار جوان 24 ساله‌ای بود که دچار تومور مغزی می‌باشد.

رئیس هیئت‌امنای موسسه خیریه بروجن در بدو ورود به این شهر در جلسه مشترک هیئت‌امنا، هیئت‌مدیره و خیرین بروجنی که در سالن همایش‌های کانون خیریه جهاندیده برگزار شد حضور به هم رسانید. در این مراسم فرماندار، شهردار و رئیس شورای شهر بروجن نیز حضور داشتند. در پایان این همایش از خیرین بروجنی که در احداث ساختمان موسسه در بروجن با اهدا زمین و کمک‌های نقدی و غیر نقدی همراه بودند تقدیر و تشکر گردید.

در ادامه حضور در شهر بروجن از محل ساختمان در حال احداث موسسه، خیریه ایتام، خیریه مسکن‌سازان و خیریه سالمندان شهر بروجن نیز بازدید به عمل آمد.

در این سرکشی از محل مجتمع خدمات رفاهی که به‌منظور پشتیبانی از 200 نفر از ایتام بروجنی راه‌اندازی گردیده بود و همچنین از پروژه 30 واحدی خیریه مسکن‌سازان که به‌منظور اسکان اولیه 30 زوج جوان حائز شرایط در دو سال اول زندگی و محل نگهداری سالمندان امین این شهرستان بازدید به عمل آمد.

ساختمان خیریه در شهرستان بروجن در حال حاضر بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بنا بر پیش‌بینی‌های صورت گرفته تا پایان شش‌ماهه اول سال 99 تمام خواهد شد که پس از تجهیز ساختمان به بهره‌برداری خواهد رسید.

مطالب مرتبط