مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل خیریه در آستانه برگزاری شانزدهمین مجمع خیرین - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

مصاحبه مطبوعاتی مدیرعامل خیریه در آستانه برگزاری شانزدهمین مجمع خیرین

مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا همزمان با میلاد با سعادت فاطمه زهرا(س) در جمع اصحاب رسانه، از برگزاری شانزدهمین مجمع خیرین موسسه امدادگران عاشورا خبر داد.

به گزارش خبرنگار امدادگران، نصراله فتحیان مدیر عامل موسسه امدادگران عاشورا با اشاره به نقش جامعه پزشکان و بهداری رزمی در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس تمام کادر پزشکی تلاش می کردند تا به مجروحان جنگی رسیدگی کنند؛ احداث بیش از 56 بیمارستان با سازه های مختلف در نزدیکترین فاصله به خط مقدم، برپایی 10 هزار پست امداد و احیاء و اورژانس های عملیاتی، انجام بیش از 100 هزار عمل جراحی حیات بخش، برپایی ناوگان های ترابری همچون هواپیما، قطار، اتوبوس و ….از جمله اقداماتی است که توسط این خدمتگزاران انجام شد.

وی ضمن اشاره به سخنان امام خمینی (ره) و رضایت کامل ایشان از فعالیت جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس که نیروبخش تمام رزمندگان در دفاع مقدس بود، افزود: ایشان چندین بار فرمودند که جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس آزمایش نیکویی انجام دادند و کاری که این افراد به ثمر رساندند، کار بسیار مهمی بوده است.

فتحیان تصریح کرد: 16 سال پیش همان افرادی که در زمان جنگ به فرمان امام لبیک گفتند و کار خدایی کردند، تصمیم گرفتند موسسه خیریه ای به نام امدادگران عاشورا متوسل به حضرت زهرا (س) تاسیس نمایند. هدف این خیریه، خدمتگزاری به سخت ترین حلقه سلامت در تمام دنیا که همان بیماران مبتلا به سرطان وصعب العلاج است، در نظر گرفته شد.

مدیرعامل موسسه امدادگران عاشورا در جمع خبرنگاران خاطر نشان کرد: در حال حاضر این موسسه مردم نهاد در27 استان دارای 44 شعبه است و از سوی حدود 16 هزار خیّر که 4 هزار نفر آنان از جامعه پزشکی می باشند، حمایت می شود و طی 16 سال خدمت صادقانه خود، بالغ  بر 60 هزار مددجو را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی با اشاره به سه ویژگی این موسسه که شفافیت، خلاقیت و پایداری می باشد، گفت: موسسه امدادگران عاشورا از ابتدای تاسیس خود مورد حسابرس قانونی قرار گرفته و نماینده وزارت اقتصاد و دارائی در آن حضور دائم دارد و گزارش های حسابرسی مورد قبول سالانه، برگ زرینی در جهت حفظ اعتماد خیرین این موسسه می باشد.

فتحیان در پایان ضمن تشکر از حضور تمامی اصحاب رسانه در همان نشست، از برگزاری شانزدهمین مجمع خیرین موسسه امدادگران عاشورا در روز جمعه 10 اسفندماه سال جاری ساعت 8:30 صبح در محل موسسه امدادگران عاشورا خبر داد و افزود: همه ساله این مجمع با حضور خیرین، اعضاء هیات امناء، هیات مدیره و دیگر اقشار مختلف جامعه جهت ارائه گزارش عملکرد یکساله این موسسه برگزار می شود و امسال نیز مطابق سال های پیشین، به همراه برپایی نمایشگاهی از فعالیت های شعب استانی، برپا خواهد شد.

در پایان این نشست، خبرنگاران حاضر در مصاحبه مطبوعاتی، از قسمت های مختلف موسسه بازدید به عمل آوردند.

مطالب مرتبط