نصراله فتحیان مدیرعامل موسسه امدادگران در برنامه تلویزیونی "ماه و ماهی" - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

نصراله فتحیان مدیرعامل موسسه امدادگران در برنامه تلویزیونی “ماه و ماهی”

نصراله فتحیان مدیرعامل موسسه امدادگران عاشورا در برنامه تلویزیونی ماه و ماهی شبکه یک در تاریخ 22 خردادماه مصادف با بیست و هفتم ماه مبارک رمضان حضور یافت.

نصراله فتحیان که به عنوان یکی از بانیان حرکت خیرخواهانه دراین برنامه دعوت شده بود، در پاسخ به فلسفه بوسیدن دست خود هنگام انجام کار خیر، گفت: طبق فرموده  پیامبر اکرم (ص) آنچه می بخشیم قبل از آنکه در دست نیازمند قرار گیرد، به دست خداوند می رسد لذا دستی که توفیق خدمت به مردم را پیدا می کند، بوسیدنی است.

وی افزود: مااز 15 سال پیش به همراه جمعی از جامعه پزشکی و فعالان بهداری جنگ تصمیم به تاسیس یک موسسه خیریه در حوزه سلامت گرفتیم و از همان روز با هم، عهدو پیمان بستیم که چون خداوند متعال به ما عنایت داشته است، بخشی از مال، سلامتی، تخصص و آبروی خود را در اختیار بیماران نیازمند قرار دهیم و حقیقتا تمامی آن افراد، در طی این سالها از هیچ کمکی در این زمینه مضایقه نکرده اند و برسر میثاق خود، ثابت قدم مانده اند.

وی با اشاره به چند طرح انجام شده در موسسه خیریه خود خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی این موسسه توسعه کار خیر و خیرخواهی در سطح جامعه است.

طرح قلک های یادبود که چندی پیش با هدف مشارکت فرزندان مددجویان در کمک به والدین خود، شروع به فعالیت کرده است، توانست این حس خیرخواهی را در آن ها به وجود آورد؛ بدین صورت که قلک هایی به فرزندان مددجویان داده می شود و کودکان نیز با حداقل پولی که دارند آن را پر کرده و به موسسه برمی گردانند؛ سپس، ما آن را به حراج می گذاریم و خیرین این موسسه قلک ها را خریداری می کنند تا مبلغ خریداری شده به بچه ها و از دست آن ها، به والدینشان برسد و در زمینه درمان مورد استفاده قرار گیرد.

فتحیان در ادامه گفت: زیارت نیابتی (طرح به جایم زیارت کن) طرح دیگری است که چندین سال است توسط این موسسه انجام می شود و همه ما میدانیم الویت اصلی بیمارانی که به این موسسات مراجعه می کنند، پرداخت هزینه های درمان است و این در حالی است که تاثیر زیارت رفتن نیز، از نظر معنوی و روحی بسیار زیاد است ونقش بسزایی در افزایش مقاومت بیمار دارد.

در همین زمینه خیرین گرامی هر ساله هزینه زیارتی چندین بیمار را قبول می  کنند و آن ها را به نیابت از خود، به زیارت ائمه معصومین می فرستند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم ایجاد چنین برنامه هایی در زمینه توسعه و رواج خیرخواهی افزود: مشارکت و کمک خیرین درحوزه سلامت و درمان از دیرباز تا کنون، سبب شده تا کارهای بزرگی در زمینه های مختلف، درمانی، بیمارستانی، درمانگاهی و خدمات پزشکی در کوتاه مدت بر آورده شود و جامعه نیز، همواره به این خیرین نیاز دارد.

مطالب مرتبط