شانزدهمین مجمع خیرین موسسه امدادگران عاشوا برگزار شد - موسسه خیریه امدادگران عاشورا
منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

شانزدهمین مجمع خیرین موسسه امدادگران عاشوا برگزار شد

شانزدهمین مجمع خیرین موسسه امدادگران عاشورا روز جمعه دهم اسفندماه مقارن با ایام میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور معاون کل وزارت بهداشت و درمان، رئیس مجمع خیرین سلامت کشور و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، رئیس فدراسیون فوتبال، رئیس هیات امناء، مدیرعامل موسسه و جمعی از مقامات کشوری و لشکری در محل موسسه امدادگران برگزار شد.

در ابتدا پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، نصراله فتحیان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره موسسه امدادگران عاشورا ضمن عرض خیرمقدم خدمت تمامی میهمانان، توضیح کوتاهی از زمینه پیدایش و انگیزه تاسیس و راه اندازی این موسسه را برای حاضران ارائه کرد و گفت: ما رزمندگان دوران دفاع مقدس پس از جنگ، تصمیم گرفتیم تا بخشی از مال و تخصص و آبروی خود را برای بیماران و نیازمندان صرف کنیم و بدین منظور گرد هم آمدیم و با همت دیگر خیرین، این موسسه را، راه اندازی کردیم.

وی گفت: این موسسه کاملا مذهبی و براساس آموزه های دینی است و افتخار ما همواره این بوده که نام این موسسه، امدادگران عاشورا متوسلین به حضرت زهرا(س) است.

مدیرعامل این موسسه در ادامه سخنان خود با اشاره به گزارشی از آمار سرطان در سطح کشور اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۶۵۰ هزار بیمار سرطانی در کشور ما وجود دارد و با توجه به اینکه سومین عامل مرگ و میر در سطح جهان، سرطان شناسایی شده، بیش از ۴۰ هزار مورد مرگ و میرها بر اثر بیماری سرطان پیش بینی می شود.

وی همچنین گزارشی از عملکرد و فعالیت های این موسسه و برنامه های سال های جاری را ارائه کرد و درپایان سخنان خود، از تمامی همکاران وخیرینی که در سال های گذشته در جمع ما بودند و امسال حضور ندارند نام برد و یادشان را گرامی داشت.

دکتر سید یحیی صفوی رئیس هیات امناء در جمع خیرین با اشاره به اهمیت کار خیر و لزوم گسترش آن تصریح کرد: هنر ما این است که قسمتی از آنچه که داریم را برای رضایت خداوند در راه خلق خدا که بهترین خلق خدا همان محرومان هستند به کارگیریم.

 وی اظهار کرد: وقتی انسان کار خیری انجام می دهد، در درون خود نیز احساس خرسندی می‌کند و می‌گوید اگر در روز قیامت از من بپرسند که در دنیا چه کرده ای؟ با افتخار می توانم بگویم که بیماری را کمک کردم تا روند سلامتی او رو به بهبودی رود و چند سالی بیشتر در جمع خانواده و عزیزان خود باشد.

 صفوی افزود: من در معیارهای زندگی خود چهل سال به دنبال عاقبت بخیری بودم و سرانجام به این نتیجه رسیدم که این مورد با تقوای الهی، جهاد فی سبیل الله و کمک به مردم مخصوصاً مستضعفان که هیچ پناهگاهی به جز ایزد منان ندارند، محقق نمی شود.

دکتر ایرج حریرچی در معاون کل وزارت بهداشت که خود نیز از خیرین این موسسه به شمار می آید، در همین مجمع پس از شنیدن گزارش عملکرد موسسه ابراز خرسندی نمود و گفت: به دنبال یک بیماری، موارد دیگری نیز همچون فقر و بیکاری و… به وجود می آید و بنده از همه دستگاه ها و موسسات خیریه می خواهم که تکریم انسانی و حفظ آبروی بیماران را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: همه ما باید بدانیم که هنوز در مقایسه با دیگر کشورهای جهان در حوزه سلامت عقب هستیم و جا برای کار خیر، در کشور برای هر یک از ما، وجود دارد.

معاون کل وزارت بهداشت و درمان با اشاره به وضعیت اقتصادی سال جدید تصریح کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی در حوزه دارو و درمان همه ما باید بکوشیم تا امید را در بیماران به وجود بیاوریم و همه با هم در پیشرفت این نظام گام برداریم.

 سردار حسین سلامی عضو هیئت امنای این موسسه نیز طی سخنانی در توصیه و تأکید لزوم کار خیر افزود: جامعه بشریت باید از فقر و ذلت و درماندگی نجات پیدا کند و مهر و عاطفه نیز سرلوحه همه افراد جامعه قرار گیرد.

سلامی تصریح کرد: کاری که امروز همه امدادگران انجام می دهند، جهاد فی سبیل الله است و اگر این انفاق خالصانه انجام گیرد، خداوند ۱۰۰ برابر آن را جایگزین می کند.

پس از آن از چند نفر از خیرین ساختمان که در احداث و تجهیز این موسسه کمر همت بر بستند و نیز از خیرین شعب استانی، با اهدای لوح سپاس و یادبودی از موسسه امدادگران عاشورا مراتب تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

 همچنین در طی برنامه، چندین نماهنگ با موضوع معرفی عملکرد ۱۶ ساله موسسه، فعالیت های مددکاری و مراحل پیشرفت احداث ساختمان و معرفی قسمت های مختلف آن برای حاضران پخش شد تا خیرین این موسسه و دیگر میهمانان، در جریان فعالیت های موسسه قرار گیرند.

مطالب مرتبط