امدادگران عاشورا میزبان دومین مجمع شبکه ملی تشکل های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان - موسسه خیریه امدادگران عاشورا
منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

امدادگران عاشورا میزبان دومین مجمع شبکه ملی تشکل های مردمی و موسسات خیریه حوزه سرطان

این مجمع روز چهارشنبه 19 تیر 98 با حضور اکثریت اعضای شبکه در محل موسسه خیریه امدادگران عاشورا برگزار گردید.

در ابتدای جلسه احمدیان مدیرعامل شبکه ملی ضمن خیرمقدم به اعضا ، گزارشی از اهم اقدامات هیات مدیره و گزارش مالی این شبکه را در 2 سال اول تشکیل آن ارائه نمود که به اتفاق آرا گزارش عملکرد شبکه به تصویب رسید.

احمدیان در ادامه از حضور نماینده محترم وزارت بهداشت و درمان در جلسه تشکر نمود و از اعضا دعوت نموده تا از ظرفیت این شبکه به منظور واردات داروهای اهدایی خارج کشور در شرایط تحریم استفاده نمایند.

احمدیان افزود شعار این شبکه هماهنگ با شعار جهانی مبارزه با سرطان انتخاب شده است و مدارک مورد نیاز برای عضویت شبکه در UICC نیز ارسال شده است.وی با تاکید بر اتصال شبکه به شبکه های بین المللی گفت موسسات خیریه دهش پور ، نور و کسا با درخواست و همکاری شبکه به عضویت اتحادیه جهانی کنترل سرطان درآمده اند.

وی افزود به منظور برطرف ساختن موانع و مشکلات تامین منابع مالی مستمر و تهیه مکان فیزیکی برای این شبکه پیشنهاد میکنم انجمن های علمی و تحقیقاتی و تشکل های صنفی برای حضور در شبکه دعوت گردند.

دکتر یعقوبی معاون مددکاری موسسه خیریه امدادگران و بازرس شبکه در این جلسه از هیات مدیره به خاطر برگزاری جلسات منظم تشکر و در رابطه با نیازمندی های شبکه که بیشتر مالی بودند توضیحاتی ارائه نمودند.

مدیر عامل موسسه خیریه دهش پور خانم رضایی نیز در این جلسه به اعضا توصیه نمود تا فعالیت خود را با جدیت بیشتری ادامه دهند.ایشان با تاکید بر استقلال مالی این شبکه و عدم وابستگی به ارگان های دولتی از اعضا درخواست کرد تا در زمینه های مختلف همکاری بیشتری داشته باشند.

در ادامه جلسه با توجه به پایان زمان قانونی هیات مدیره و لزوم انجام انتخابات برای هیات مدیره جدید کاندیدهای هیات مدیره مشخص و با رای گیری اعضای جدید هیات مدیره به شرح زیر انتخاب شدند :

موسسه خیریه دهش پور

موسسه خیریه نور

موسسه خیریه محک

موسسه خیریه فرهاد

موسسه خیریه ولی عصر «عج»

موسسه خیریه امدادگران عاشورا

انجمن حمایت از بیماران سرطانی «آذربایجان غربی»

بعد از اتمام رای گیری فتحیان مدیرعامل موسسه امداگران عاشورا ضمن تشکر از حضور اعضا و اظهار خشنودی از روند رو به رشد این شبکه ولادت حضرت معصومه «س» و دهه کرامت را تبریک گفت و اشاره نمود که از افتخارات این کشور شیعه حضور این بانوی گرامی و برادر ایشان حضرت امام رضا «ع» است که از برکات وجود آنها نیازمندان پناهی برای رفع مشکلات خود دارند.

فتحیان در ادامه با تشریح پیشینه خیریه امدادگران عاشورا گفت این خیریه متشکل از همان امدادگران دوران جنگ تحمیلی است.پزشکان ، پرستاران و امدادگران هشت سال دفاع مقدس که اکنون به همان روحیه فداکاری و اینبار با تجربه و مهارت بیشتر به سخت ترین حوزه درمان کشور یعنی بیماران مبتلا به سرطان و صعب العلاج و آن هم بیماران نیازمند توجه نموده اند.

ایشان افزود این موسسه با همکاری و مشارکت مردمی توانسته است در 45 شهرستان کشور با ایجاد شعبه فعالیت خود را گسترش دهد.

فتحیان در ادامه به دو خطر جدی برای کلیه خیریه های جهان اشاره نمود که یکی خطر عدم شفافیت و دیگری خطرات اخلاقی است و اضافه نمود که ما در این خیریه سخت مراقب این دو خطر بوده ایم.برای همین منظور فعالیت مالی این موسسه زیر نظر نماینده وزارت اقتصاد و دارایی مستقر در موسسه بوده و در هر سال 2 بار مورد حسابرسی قرار میگیرد.و از این رو خیریه ای با شفافیت مالی است.

فتحیان در مورد مسائل اخلاقی نیز  اشاره نمود که با توجه به مراجعه نیازمندان به خیریه ها همیشه باید مراقب خطرات اخلاقی بود و در این خیریه با استفاده از نیروهای متعهد و پاک از این نظر نیز مراقب های زیادی صورت میگیرد.ایشان اضافه نمود که 3 شعار ما شفافیت ، خلاقیت و پایداری است و همواره تلاش می کنیم در این خیریه این سه شعار را مد نظر قرار دهیم.

فتحیان در خاتمه تداوم فعالیت در این شبکه و تلاش برای کمک به دولت برای مقابله با سرطان را خواستار شد.

مطالب مرتبط