برگزاری دوره معنویت درمانی برای مددجویان - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

برگزاری دوره معنویت درمانی برای مددجویان

موسسه امدادگران عاشورا دوره های معنویت درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان و صعب العلاج را با حضور دکتر افتخار زاده مشاور و درمانگر، در محل موسسه برگزار کرد.

این موسسه که تاکنون به طور مستمر دوره های مختلفی برای مددجویان و همکاران خود برگزار کرده است، این بار نیز دوره های معنویت درمانی را با همکاری موسسه شفا و احیاء به صورت دوبار در ماه و با هدف کاهش دردهای روحی و روانی مبتلایان به سرطان با کمک آموزه های قرآنی و دینی به روش عملی و کاربردی تشکیل داده است.

این طرح با انجام آزمون های استاندارد و بر مبنای پرسشنامه کیفیت زندگی که مود تایید سازمان بهداشت جهانی و مرتبط با مبتلایان با سرطان می باشد، با حضور 19 بیمار آغاز شده و ادامه دارد.

برگزاری جلسات مشاوره ای فردی و گروهی، کارگاه های آموزشی درمورد موضوعاتی مانند: نعمت نگری، طبیعت نگری، حفظ فردیت، اهمیت ذکر و…، جلسه آموزشی – تفریحی در فضای طبیعت، از جمله برنامه های این دوره درمانی است.

نتایج به دست آمده بر طبق ارزیابی که پس از برگزاری 10 جلسه، روی این بیماران انجام شده بیانگر این است که سطح ایمنی این افراد با حضور در این دوره ها بسیار افزایش یافته و نگرانی و اضطراب ناشی از بیماری، رو به کاهش است.

مطالب مرتبط