هشتمین نشست هم‌ اندیشی شعب خیریه امدادگران عاشورا - موسسه خیریه امدادگران عاشورا
منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

هشتمین نشست هم‌ اندیشی شعب خیریه امدادگران عاشورا

پنج شنبه پنجم اردیبهشت سالن جلسات دانشکده پرستاری دانشگاه جندی‌ شاپور اهواز میزبان مدیران شعب استانی این موسسه بود.

اولین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل شعب در سال جدید ، به دنبال فراخوان مدیرعامل خیریه امدادگران از کلیه شعب استانی برای کمک به سیل‌ زدگان برنامه ، و به پیشنهاد ایشان در خوزستان و شهر اهواز برنامه‌ ریزی شد.

بعد از قرائت آیاتی از کلام‌ الله آقایان کوتی مدیرعامل شعبه اهواز این خیریه ، ملاعلی زاده از خرمشهر و دارایی از پلدختر هر یک جداگانه گزارشی از خدمات این موسسه به سیل‌ زدگان ارائه نمودند.

در ادامه آقای دکتر نظری ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن خوش آمدگویی به حضار در خصوص خدمات دانشگاه در جهت بهداشت و درمان سیل‌زدگان و پیشگیری از شیوع بیماری‌های در منطقه مطالبی ایراد کردند.

مطابق برنامه‌ ریزی‌های صورت گرفته کارگروه‌های مددکاری ، فرهنگی و امور خیرین و امور استانی با حضور معاونین موسسه و مدیران عامل و اجرایی شعب ، جداگانه در کلاس‌ های آن دانشکده برگزار و در مورد فعالیت‌ های سال پیش رو تبادل‌ نظر و هماهنگی‌ های لازم صورت گرفت .

در پایان کار کارگروه های حاضرین در این نشست به دیدار حضرت آیت‌الله فرحانی نماینده مردم شریف خوزستان در مجلس خبرگان رهبری رفته و از بیات ایشان بهره‌مند شدند.

در این دیدار آیت‌ الله فرحانی ضمن تشکر از خیریه امدادگران عاشورا به‌ واسطه کمک‌ های فراوانی که به سیل‌ زدگان داشتند فرمودند در نظام اسلامی مدل فعالیت کار ولایی است و این درسی است که ما از شهدای خود آموختیم . ایشان اضافه نمودند که چشم مقام معظم رهبری به امثال شما عزیزان است که همواره در شرایط دشوار کمک‌ حال محرومین و نیازمندان بودید.

در خاتمه حسب درخواست مدیران موسسه قرار شد ایشان ضمن ابلاغ سلام کلیه همکاران موسسه خدمت مقام معظم رهبری ، اشتیاق دیدار آنان را به اطلاع معظم له برسانند.

بعد از اقامه نماز در آرامگاه  علی بن مهزیار اهواز مدیران و معاونین موسسه به دعوت استاد صادق آهنگران به دیدار ایشان در حسینیه شهدا رفتند .

در این دیدار ضمن اشاره به یاد و خاطرات بعضی از همکاران با ایشان و یادی از شهدای گرانقدر دفاع مقدس استاد آهنگران با صدای زیبای خود مهمانان را به فیض دعای کمیل رسانند.

در روز جمعه ۶ اردیبهشت مدیران و معاونین موسسه به زیارتگاه شهدای هویزه رفتند و با شهدای دفاع مقدس تجدید عهد نمودند. در حسینیه این زیارتگاه جلسه جمع‌ بندی نشست استانی به ریاست فتحیان مدیرعامل موسسه برگزار شد و هر یک از مدیران عامل استانی رئوس نیازهای خود را  جهت پیگیری مطرح نمودند و فتحیان نیز به شرح الزامات مهمی جهت قوام فعالیت در این موسسه پرداخت.

در ادامه گروه مدیران جهت بازدید از موکب عشاق الحسین مستقر در سوسنگرد و تشکر از یارانی که طی این روزها زحمات زیادی در تأمین غذا برای سیل‌ زدگان داشتند حرکت کردند . در این بازدید رئیس دانشگاه پیام نور سوسنگرد به تشریح آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده پرداخت . همچنین اطلاع حاصل شد که همان روز سردار سرلشکر محسن رضایی نیز از این موکب بازدید کردند.

مطابق اطلاع حاصله موکب عشاق الحسین که  از فردا در دارخوین جهت کمک به شهرهای شادگان و خرمشهر و آبادان برپا می‌ شود .

مطالب مرتبط