هفتمین سفر نظارت استانی به همدان اختصاص یافت - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

هفتمین سفر نظارت استانی به همدان اختصاص یافت

به گزارش خبرنگار امدادگران عاشورا، نصراله فتحیان و عبدالکریم رویی زاده که در هفتمین سفر استانی خود به همدان سفر کرده بودند صبح روز چهارشنبه 26 تیرماه در جلسه مشترک هیات امناء و هیات مدیره این شعبه که در محل ساختمان موسسه برگزار شده بود حضور بهم رساندند.

در این جلسه که علاوه بر اعضای هیات امنا و هیات مدیره دکتر محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی و سردار فرجی جانشین سپاه انصارالحسین همدان نیز حضور داشتند در ابتدا دکتر حاج ولئی مدیرعامل موسسه گزارشی از اقدامات موسسه در سال 97 و سال جاری ارائه نمودند، همچنین ایشان آخرین وضعیت واگذاری ساختمان موقوفه مرتضوی به موسسه و مشکلات و موانع آن را تشریح نمود. در ادامه فتحیان ضمن تقدیر از خدمات موسسه در استان همدان به اعضای هیات امنا و هیات مدیره استان همدان به طور جد تاکید نمود تا هر چه سریعتر مشکل واگذاری ساختمان موسسه و تبدیل آن را پیگیری کرده و تا حصول نتیجه اقدامات لازم را انجام دهند. (لازم بذکر است ساختمان موسسه که در بلوار بدیع الزمان همدان قرار دارد غیر از بخش اداری دارای 20 اتاق می باشد که به عنوان مهمانسرا در طول هفته در اختیار بیماران سرطانی که از سراسر استان جهت سیر درمانی خود به مرکز استان سفر می کنند قرار می گیرد. استفاده از این مکان رایگان است . در انتهای جلسه از جمعی از خیرین استان همدان با اهدا لوح و تندیس تقدیر گردید.

در ادامه جمعی از حضار با حضور در محل دفتر مددکاری موسسه از نزدیک از نحوه ارائه خدمات به مددجویان بازدید بعمل آوردند. همچنین با توجه به حضور فرزند ارشد مرحوم مرتضوی واقف ساختمان موسسه با اهدا لوح از ایشان تقدیر گردید و از ایشان تقاضا شد تا هر چه سریعتر نسبت به پیگیری رفع مشکل واگذاری قطعی ساختمان اقدام نمایند.

با توجه به حضور جمعی از مددجویان در مهمانسرای موسسه از یکی از ایشان عیادت بعمل آمد. خانواده‌ای که مادر خانواده به همراه دو فرزند خود و یک همراه در مهمانسرا حضور داشتند. مادر دچار کانسر برس بوده و برای هزینه درمان خود دچار مشکل بود و در همان عیادت مبلغ سه میلیون تومان توسط حاضرین برای ایشان جمع شد.

پس از این برنامه فتحیان به همراه مهندس سامری(رئیس هیات مدیره موسسه) و سردار مظاهری بر سر مزار شهدای دفاع مقدس همدان و همچنین همرزم شهیدش شهید همدانی حاضر شد.

مقصد بعدی دیدار با جانباز سرافراز، سردار سلگی فرمانده گردان حضرت ابالفضل(ع) سپاه همدان بود. در این دیدار صمیمانه که به میزبانی سردار سلگی و در منزل ایشان انجام گرفت. ساعتی را به پای خاطره گویی های این فرمانده رشید نشسته و از ناگفته های دیدار دو ساعته ایشان با مقام معظم رهبری شنیدیم. خاطرات سردار سلگی در کتابی با نام «آب هرگز نمی میرد» جمع آوری گردیده و مورد توجه مقام معظم رهبری قرار گرفته است و معظم له در جمع ستاد بزرگداشت شهدای استان همدان ارادت و علاقه خود را برای دیدار با این فرمانده دلاور هشت سال دفاع مقدس بازگو نمودند.

دیدار با سردار مظاهری از دیگر فرماندهان استان همدان برنامه بعدی سفر به همدان بود. فرمانده جانبازی که این روزها با دردهای شیمیایی خود در گوشه خانه گذران زندگی می کند. همرزم شهید همدانی که این روزها به همراه دیگر همرزمان خود مشغول جمع آوری و مستندسازی خاطرت دفاع مقدس هستند. کتاب «ده متری چشمان کمین» از این دلاور همدانی به یادگار مانده است.

پایان بخش برنامه های سفر به همدان حضور در جمع همرزمان بهداری دفاع مقدس بود. ابن برنامه که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی همدان و با حضور دکترحیدری مقدم سرپرست دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد. نصراله فتحیان بر سه محور اصلی و دلیل تشکیل این دیدار تاکید نمود. ایشان ضمن ابراز علاقه برای دیدار با همرزمان قدیمی در سفرهای استانی بر تشکیل هیات امدادگران عاشورا و مجمع هیئات مذهبی بهداری دفاع مقدس، مستندسازی خاطرات هشت ساله دفاع مقدس در بخش امدادرسانی جنگ و همچنین همراهی و یاری رساندن به بیماران محروم جامعه و دستگیری از ایشان در قالب موسسه خیریه امدادگران عاشورا تاکید نمودند.

مطالب مرتبط