نصراله فتحیان،ساختمان امدادگران مالکیت شخصی ندارد - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

نصراله فتحیان،ساختمان امدادگران مالکیت شخصی ندارد

در ظهر روز عاشورا و طبق سنوات گذشته نصراله فتحیان مدیرعامل هیأت و موسسه خیریه امدادگران عاشورا به ارائه گزارشی از برنامه ها و اقدامات هیأت در طول یک سال گذشته و دهه محرم پرداختند.

ایشان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته مراسم های متعددی در حسینیه حضرت زهرا برگزار شده است به برگزاری ویژه برنامه شب های قدر و مراسم روز عرفه به عنوان شاخص ترین برنامه های یک ساله گذشته هیأت اشاره نمودند. همچنین در ایام عید سعید غدیر ویژه برنامه جشن بهبود یافتگان از بیماری سرطان(مددجویانی که تحت پوشش موسسه خیریه بوده‌اند) به همت خیریه امدادگران عاشورا در این مکان برگزار شد. جدول برنامه های سالانه هم تهیه و چاپ شده که در طول این دهه بین مخاطبین هیئت توزیع گردیده است.

فتحیان با بیان اینکه تمام هزینه های هیأت توسط بانیان و خیرین تامین می گردد اعلام نمود که این ساختمان ملکیت شخصی نداشته و کسی در آن سهام دار نیست و مالکیت این ساختمان قربه الی الله به نام حضرت فاطمه زهرا (س) می باشد.همچنین مرکز جامع تصویر برداری مستقر در طبقه 4- ساختمان به بهانه ایام عزادارای سرور و سالار شهیدان و به ویژه بزرگداشت روز تاسوعا خدمات رایگان تصویربرداری به عزاداران حسینی و همسایگان ساختمان ارائه نمود.

مدیرعامل هیأت امدادگران عاشورا در خصوص برنامه های دهه اول محرم افزود: در محرم امسال بیش از 150 بانی هزینه های مراسم دهه اول را تامین نموده اند. علیرغم مشکلات مالی موجود در بین جامعه میزان مشارکت مردم در این محرم نزدیک به دو برابر سال گذشته بوده است. و قریب به 180 میلیون تومان نذورات مردم و خیرین جمع آوری گردیده است.در 13 برنامه عزاداری برگزار شده بیش از 12000 پرس غذا بین عزداران حسینی توزیع شده است. 

وی با اشاره به سایر خدمات ارائه شده از سوی خیرین این مجموعه به طبخ و توزیع بیش از 20000 غذای گرم در بین مردم سیل زده استان خوزستان علی الخصوص دشت آزادگان اشاره نمودند و افزودند علاوه بر طبخ و توزیع غذای گرم بیش از 1500 بسته مواد غذایی نیز در بین خانواده های سیل زده استان های لرستان، خوزستان و گلستان توزیع گردید.

مطالب مرتبط