تشکیل جلسه هیات امناء امدادگران عاشورا البرز در حضور آیت الله همدانی - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

تشکیل جلسه هیات امناء امدادگران عاشورا البرز در حضور آیت الله همدانی

جلسه هیات امناء موسسه خیریه امدادگران عاشورا استان البرز به دعوت آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و رئیس هیات امناء موسسه امدادگران عاشورا البرز و با حضور نصراله فتحیان مدیرعامل موسسه مرکزی ، اعضاء هیات امناء و هیات مدیره شعبه  استان البرز در دفتر ایشان تشکیل شد.
آیت الله حسینی همدانی امام جمعه  کرج با اشاره به الگوی دردانه امام حسین (ع)  حضرت علی اکبر (ع) فرمود: حضرت علی اکبر که خود از دانشمندان اسلام بود، در سن ۲۷ سالگی به شهادت رسید و  دشمنان اسلام در اندیشه باطل خود می خواستند با شهادت فرزند ارشد امام حسین(ع)، امامت را از اهل بیت قطع کنند.
رئیس هیات امناء امدادگران عاشورا البرز افزود: من از همکاران در این موسسه می خواهم بیشتر فعالیت و تلاش خود را در زمینه  سلامت به کار برند و ظرفیت پذیرش مددجویان تحت پوشش خود را، روز به روز افزایش دهند.
نصراله فتحیان مدیرعامل دفتر مرکزی موسسه امدادگران عاشورا در همین جلسه، ضمن ابراز خرسندی از توفیق زیارت عالم ربانی حسینی همدانی در سالروز میلاد با سعادت حضرت علی اکبر (ع)، تصریح کرد:حدود ۱۵ سال پیش جمعی از دوستان دوران دفاع مقدس گرد هم آمدند و تصمیم گرفتند بخشی از مال، جان و آبرویی که خداوند به آنان بخشیده است را به بیماران نیازمند اختصاص دهند.
وی با اشاره به اعلام گزارش بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۷ مبنی بر ابتلای سالانه سه میلیون نفر به بیماری سرطان اظهار کرد: از این جمعیت سالانه حدودا ۱۲۰-۱۰۰ هزار نفر در ایران مبتلا به سرطان می شوند که حدود ۱۰ درصد از این افراد به دلیل شرایط سخت مالی، زیر خط فقر می روند و نیاز به حمایت و کمک دارند.
موسسه امدادگران عاشورا نیز تمام توان خود را روی همین افراد گذاشته و با لطف پروردگارتوانسته سالانه بین ۷-۶ هزارمددجو  را در زمینه های دارویی و درمان مورد حمایت قرار دهد.
فتحیان گفت: در حال حاضر بیش از ۱۱ هزار خیر عضو این موسسه هستند که بخش عمده آن، از جامعه پزشکان می باشند.
مدیر عامل موسسه امدادگران عاشورا ضمن تاکید بر سه ویژگی مهم خلاقیت، شفافیت و پایداری که رمز موفقیت  امدادگران عاشورا است، افزود: مسائل اخلاقی و مالی دو مسئله مهم است که احتمال آسیب آن در خیریه ها بسیار زیاد است و با حساسیتی که این موسسه روی این موارد دارد، تاکنون در این زمینه ها بسیار موفق بوده است.
وی همچنین در پایان سخنان خود از خدمات ارزشمند دکتر علی شریف اعلم مدیرعامل شعبه استان البرز تشکر و قدردانی نمود.
پس از آن دکتر شریف اعلم گزارش کوتاهی از عملکرد سال ۹۶ و برنامه های پیش بینی شده در سال ۹۷ ارائه کرد.
مدیرعامل امدادگران عاشورای استان البرز گفت: این موسسه در استان، حدود ۸ سال است که مشغول فعالیت شده و با کمک خیرین بزرگوار خود که عمدتا از پزشکان به شمار می آیند، توانسته بیش از ۷۰۱ نفر مددجو را تحت پوشش خود، قرار دهد.
شریف اعلم خاطر نشان کرد: یکی از برنامه های اصلی و اهداف این شعبه در سال ۹۶ معنویت درمانی بوده که با توسل به امام رضا(ع) و لطف خداوند توانستیم ۴۰ نفر از مددجویان را به همراه خانواده هایشان به مشهد مقدس اعزام کنیم.
مدیرعامل شعبه البرز تاکید کرد: با لطف خداوند و همکاری دکتر شکیب معاونت مددکاری و اجتماعی دانشگاه، موسسه امدادگران عاشورا در سال ۹۶ به عنوان موسسه خیریه نمونه، موفق به دریافت لوح سپاس از طرف وزارت بهداشت و درمان شد.
دکتر شریف اعلم تصریح کرد: طراحی  و تهیه بنرهای تسلیت برای خانواده های عزادار در مجالس ترحیم، اقدام دیگری بود که در سال گذشته با هدف جذب خیر و نقدینگی بیشتر انجام شد.
وی در همین جلسه عنوان کرد: اهداء بن ارزاق و پوشاک در مناسبات مختلف(ماه مبارک رمضان، شروع سال تحصیلی و …) و برپایی مراسم گلریزان در ماه رمضان جهت تقدیر و تشکر از خیرین و جذب منابع مالی نیز، از جمله اقداماتی است که در سال ۹۶ انجام شده و در سال  جاری نیز ادامه دار است.
ایشان در پایان این جلسه افزود: باتوجه به مشغله کاری بعضی از اعضاء هیات مدیره درصدد آن بر آمدیم که اعضاء جدیدی انتخاب شده تا بعد از تایید هیات امناء در جهت اهداف موسسه فعالیت نمایند .

مطالب مرتبط