تجلیل از موسسه امدادگران عاشورا در همایش بزرگداشت روز کار داوطلبانه

دومین همایش بزرگداشت روز بین المللی کار داوطلبانه به همت دبیرخانه ترویج کار داوطلبانه و سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تشکیل شد.

این بزرگداشت جهت تجلیل از موسسات داوطلب، با هدف اجتماعی شدن سلامت و با مشارکت داوطلبان سلامت و دیگر موسسات مردم نهاد از جمله موسسه خیریه امدادگران عاشورا، در سالن همایش های بین المللی رازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موسسه امدادگران عاشورا، این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اجرای سرود ملی ایران آغاز شد و با اجرای زیبای گروه سرود انجمن اتیسم ادامه یافت.

احمد بختیاری مدیر دبیرخانه ترویج کار داوطلبانه ضمن عرض خیر مقدم و تبریک این روز، گفت: اهمیت و ترویج فعالیت های داوطلبانه در سراسر کشور، بر هیچ کس پوشیده نیست.

دکتر آراسب احمدیان رئیس هیات مدیره شبکه ملی سرطان نیز در این جلسه اظهار کرد: همه ما باید تلاش کنیم تا به طور مستمر انگیزه نیروهای داوطلب راحفظ کرده تا با حفظ دو نیروی داوطلب و موظف در کنار هم، بتوانیم از توان بالای این افراد، استفاده کنیم.

در ادامه این همایش، محمد نصیری رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون داوطلب در سازمان جمعیت هلال احمر، در حال ارائه خدمت رسانی هستند.

وی افزود: ما می خواهیم با حضور داوطلبان که ایفاگر نقش اصلی در کارهای داوطلبانه هستند و همکاری سازمان های مردم نهاد و سایر نهادها، یک حرکت جدید را آغاز کنیم.

در پایان این مراسم نیز، از موسسه خیریه امدادگران عاشورا و چندین موسسه مردم نهاد و تشکل فعال در حوزه کار داوطلبانه، با اهدای لوح تقدیر و تندیس یادبود، تجلیل شد.

مطالب مرتبط