تاکید رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر نقش ارگان های مردم نهاد در حوزه سرطان - موسسه خیریه امدادگران عاشورا
منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

تاکید رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر نقش ارگان های مردم نهاد در حوزه سرطان

دکتر حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و هیئت همراه، ضمن بازدید از بخش‌های مختلف ساختمان امدادگران، با مدیرعامل این موسسه و معاونین آن، دیدار و گفت و گو کرد.

دکتر شهریاری ضمن تبریک فرارسیدن ماه ربیع‌الاول گفت: کارهای بزرگ و مؤثری در طول سالیان گذشته در موسسه خیریه امدادگران عاشورا انجام شده است که آرزو داریم در آینده نیز، شاهد پیشرفت و گسترش هرچه بهتر اینگونه فعالیت های خیرخواهانه باشیم؛ ما نیز افتخار می کنیم که بتوانیم به عنوان یک عضو، شما را در این مسیر یاری کرده و هرآنچه در توان داریم برای این خیریه انجام دهیم.

دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور با اشاره به هزینه بر بودن بیماری های سرطان و صعب العلاج اظهار کرد: در تمامی کشورهای دنیا دولت ها قادر به تأمین هزینه بیماران خصوصا بیماران مبتلا به سرطان و بیماری های صعب العلاج نیستند. همچنین با توجه به افزایش آمار ابتلا به سرطان در کشور ما، لزوم توجه به این مسأله بیش از پیش حس می شود. مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) نیز به این مسأله اشراف کامل داشته و نخستین جلسه خیرین سلامت در محضر رهبری برگزار شد. ایشان در آن جلسه، رهنمود های ارزنده ای برای تمامی خیریه های سلامت اظهار فرمودند.

شهریاری در ادامه در گذشت دکتر نوربخش و تاج الدین را به جامعه پزشکی تسلیت گفت و فقدان دو نفر از افراد تأثیرگذار سازمان تامین اجتماعی را جبران‌ناپذیر دانست.

وی در پایان ضمن آرزوی موفقیّت برای موسسه خیریه امدادگران عاشورا، آمادگی خود را جهت همراهی و مساعدت با این خیریه در مسیر خیرخواهی و یاری نیازمندان اعلام نمود.

نصراله فتحیان مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا با ابراز خرسندی از دیدار دکتر شهریاری و جمعی از همراهان به ارائه گزارشی از جزئیات فعالیت های موسسه پرداخت و جهت افزایش همکاری میان این خیریه و مجمع خیرین سلامت کشور ابراز امیدواری نمود و تأکید کرد: این موسسه به یاری افرادی همچون شما که از افتخارات جامعه پزشکی هستید نیازمند است و امیدواریم بتوانیم همکاری موثری جهت تکمیل ساختمان و تجهیز واحدهای درمانی داشته باشیم.

در پایان جلسه دکتر شهریاری و هیئت همراه از بخشهای مختلف ساختمان امدادگران بازدید نموده و در جریان فعالیت های بخش های مختلف موسسه قرار گرفتند.

مطالب مرتبط