بیست و دومین جلسه هیات امناء موسسه خیریه امدادگران عاشورا برگزار شد. - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

بیست و دومین جلسه هیات امناء موسسه خیریه امدادگران عاشورا برگزار شد.

بیست و دومین جلسه هیات امناء موسسه خیریه امدادگران عاشورا در صبح روز جمعه بیست و یکم اردیبهشت ماه،همزمان با افتتاح حسینیه امدادگران و بازدید از پروژه ساختمان جدید موسسه و در حضور اعضاء هیات امناء برگزار شد.

قبل از شروع جلسه دکتر سید یحیی صفوی رئیس هیات امناء موسسه به همراه سایر اعضاء با بریدن نوار قرمز، موسسه را افتتاح و از طبقات مختلف آن، بازدید به عمل آوردند.

دکتر صفوی در آغاز جلسه ضمن خوشامدگویی به میهمانان گرامی گفت: این ساختمان، نتیجه یک رفتار و تفکر جهادی و انقلابی است.

رئیس هیات امناء ضمن ابراز امیدواری از خدمات ارائه شده افزود: امید است این موسسه، همچنان با یک کارکرد شفاف در خدمت رسانی بیشتر، توفیق پیدا کند.

وی همچنین تصریح کرد: این ساختمان با همکاری خیرین و پرداخت جداگانه منابع تاسیس شده است و لازم است خیرین حوزه سلامت که با این موسسه همکاری می کنند بدانند که از محل  اهدایی برای رسیدگی به بیماران، هیچ مبلغی برای ساخت این ساختمان مصرف نشده است.

پس از آن نصرالله فتحیان رئیس هیات مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه امدادگران عاشورا ضمن ارائه گزارش سال 96 اشاره کرد: این موسسه طی سال های فعالیت خود، توانسته 53 هزار نفر بیمار مبتلا به سرطان و صعب العلاج را مورد حمایت قرار دهد و این حمایت با خیرخواهی 12400 خیّر در سراسر کشور صورت گرفته است.

افزون بر آن، تعداد 100 بیمارستان خصوصی و دولتی و داروخانه و 35 شرکت دارویی وتجهیزات پزشکی نیز جهت کمک به بیماران، عضو این خیریه هستند.

وی همچنین با اشاره به ارتباط و تعاملات با 16 دانشگاه علوم پزشکی در سراسر کشور تصریح کرد: به حمدالله با توجه به اعتماد ائمه جمعه در سراسر کشور، تعداد 19 نفر از همین افراد، رئیس هیات امناء و یا عضو خیریه هستند.

فتحیان در پایان سخنان خود، از همه ی اعضاء هیات امناء و هیات مدیره، به پاس حمایت ها و محبت هایی که با این خیریه داشتند، تشکر نمود.

در ادامه این جلسه، هریک از معاونین و بخش های مختلف موسسه ، فعالیت های خود در سال 96 را برای اعضاءهیات امناء ارائه کردند.

همچنین گزارشی از چگونگی روند پیشرفت ساختمان جدید موسسه و نیز گزارش حسابرسی از موسسه در سال گذشته که گویای تایید فعالیت های مالی بود، به اطلاع اعضاء رسید و عملکرد سال 96 با اکثریت آراء حاضر، به تصویب رسید.

سپس سرفصل های اصلی برنامه های سال 97 برای اعضاء هیات امناء ارائه شد و هریک از اعضاء ضمن ارائه نظرات خود جهت تحقق بهتر برنامه ها، برنامه های ارائه شده 97 را تصویب کردند.

در پایان جلسه دکتر حریرچی قائم مقام  وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های این گونه موسسات، اشاره کرد: هدف دوم نظام سلامت این است که بنابه فرمایش مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )، باید کاری کنیم که بیمار، جز رنج بیماری، ناراحتی دیگری نداشته باشد. واین بدین معناست که از مخاطرات بیماری، محافظت مالی انجام دهیم.

وی در ادامه ضمن تشکر از اعضاء هیات امناء، هیات مدیره و سایر همکاران این موسسه تصریح کرد: من تقاضا دارم که تمام همکاران به حمایت های خود از بیماران نیازمند ادامه دهند و بر این مساله وفادار بمانند.

مطالب مرتبط