مسیر خیرات را برای رسیدن به نیازمندان هموار می‌کنیم «مصاحبه با آقای حسین حسنی » - موسسه خیریه امدادگران عاشورا

مسیر خیرات را برای رسیدن به نیازمندان هموار می‌کنیم «مصاحبه با آقای حسین حسنی »

حسنی ، مدیر پشتیبانی خیریه امدادگران از چگونگی دریافت نذورات و نحوه‌ی توزیع آن می‌گوید.

به ‌غیراز مسئولیت پشتیانی در این خیریه ، به من نه یک وظیفه بلکه امانتی سپرده‌ شده است تا خیرات رسیده به این موسسه در مسیر نیت خیرین به دست بیماران نیازمند برسد . بخشی از نذورات و خیراتی که به دست ما می‌رسد نقدی است که خیر مشخص می‌کند برای چه منظوری است بخشی هم خود جنس و کالا برایمان ارسال می‌شود که عمدتاً از سه دسته خارج نیست.

دسته اول قربانی گوسفند و یا گوشت به ‌صورت مرغ یا گوساله است

تنها در سال گذشته از مجموع مبالغ اهدایی و ارسال قربانی  110 رأس گوسفند و 500 کیلو مرغ داشتیم که زیر نظر واحد مددکاری میان مددجویان توزیع شد و البته گوساله هم داشتیم که برای مراسم محرم استفاده شد.

منابع تأمین گوشت ما ، اولاً همکارانمان در خیریه هستند که  با پول ‌هایی که از خودشان جمع می‌کنند متوسط ماهانه یک گوسفند به مددجویان اهدا می‌کنند . ستاد اجرایی فرمان امام نیز سالانه حدود 30 گوسفند برای توزیع در میان مددجویان خیریه  برایمان ارسال می‌کنند . بعضی از بیماران ما که شفا پیدا کردند سالانه یک گوسفند اهدا می‌کنند . خیری هم داریم که خودش قربانی می‌کند ، بسته‌بندی می‌کند و خودش با همکاری مددکاری در یک روز بین بیماران نیازمند توزیع می‌کند و جالب است که شرط می‌کند که در مقابل از غذایی که ما سه روز در هفته برای همکاران و مددجویان پخت می‌کنیم یک پرس به او بدهیم تا برای تبرک به منزل ببرد.از میان پزشکان خیر هم در دفعات مختلف قربانی برایمان ارسال می‌شود که در یک قصابی مشخص آماده و بسته‌بندی می‌کنیم . تنها در عید قربان سال گذشته 18 قربانی چه مستقیم خود گوسفند و چه مبالغی که به‌حساب موسسه با عنوان قربانی واریز می‌شود گوسفند تهیه و بسته‌بندی و توزیع شد.

دسته دوم ارزاق است که به‌صورت بسته‌هایی شامل برنج و روغن و حبوبات و امثال آن دریافت و توزیع می‌شود .

خیریه امدادگران هرسال دو نوبت توزیع ارزاق عمده میان مددجویان خود انجام می‌دهد یک نوبت برای عید نوروز و یک نوبت هم برای ماه مبارک رمضان .هرساله در هر نوبت 500 بسته ارزاق به ارزش حدود 300 هزارتومان تهیه و میان نیازمندان توزیع می شود .

البته این روال معمول است والا برای حوادث غیرمنتظره مثل سیل امثال ما تنها برای مناطق سیل‌زده 700  بسته ارزاق ارسال کردیم که جدای از ارزاق بیمارانمان بود.

این ارزاق نیز یا از محل واریزی خیرین تهیه می‌شود و یا شخص خیر خودش بسته‌ها را تهیه و فقط برای توزیع به ما تحویل می‌دهد. مثلاً خیری راداریم که هرماهه 22 بسته ارزاق می‌دهد که ارزش آن بیش از 300 هزار تومان است.

دسته سوم مربوط به انواع دیگری از اجناس می‌شود مثل لباس ، بیسکویت و میوه

این اجناس عمدتاً خیر خاص دارد مثلاً خیری داریم که ماهانه 350  کارتون بیسکویت اهدا می‌کند البته ایشان قبلاً کمتر اهدایی داشتند اما وقتی آمدند و سیستم توزیع ما را بازدید کردند به تعداد کارتون‌ های خود اضافه کردند  و یا خیری که سال گذشته 25 دست  کت‌ و شلوار هدیه کرد یا خیری که سالانه حدود 12 میلیون تومان یعنی ماهی یک‌ میلیون تومان میوه هدیه می‌کند که میان مددجویان توزیع می‌شود .

حتی خیری  داریم که هرسال 50 پرس غذا پخته هدیه می‌کند و موارد دیگری از این نمونه که در شبکه توزیع میان مددجویان قرارگرفته و زیر نظر واحد مددکاری میان نیازمندان توزیع می‌شود .

ما غیر از این موارد برای مدد جویانی که به موسسه مراجعه می‌کنند صبحانه مختصری آماده می‌کنیم و به همراه میوه به آن‌ ها تقدیم می‌کنیم حتی در مواقع توزیع ارزاق و یا گوشت هزینه رفت‌ و آمد مددجویان هم پرداخت می‌شود چنانچه سال گذشته به 250 مددجو هزینه آژانس پرداخت کردیم .

این‌ ها همه روزی مددجویان ما بوده و ما فقط در این خیریه تلاش داشتیم مسیر خیرات را برای رسیدن به دست نیازمندان هموار کنیم .خیرینی که مایل به اهدا گوشت قربانی به نیازمندان هستند می توانند از طریق شماره کارت 8863-6940-3377-6104 بانک ملت بنام خیریه امدادگران اقدام نمایند.همچنین جهت ارسال و ذبح قربانی درب منزل با شماره 09124715940 هماهنگ فرمایید.

مطالب مرتبط