مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا - شماره ثبت 15387

امدادگری هنر عاشورائیان است

آن زمان که بیمار رنجوری دستان کم توانش را به امید یافتن تکیه گاهی به سویشان دراز می کند و دیدگان کم فروغش به امید دریافت مرهمی به سوی فروغ هستی گشوده می شود. رهروان عاشورای حسینی با اراده و توکل و با قدم های ثابت و استوار و بدون هراس از کمبودها و ناکامی ها، یگانه بی همتا را به شهادت می گیرند که در برابر کوهی از مشکلات خواهند ایستاد و با دستانی خالی اما پرتوان دروازه های نور امید را به روی نیازمندان و مددجویان خواهند گشود. در گنجینه دل هایشان آنقدر شوق و طراوت هست که بیماران را با قلبی شکسته و دست های خالی سرشار از امید کنند. اینان طبیبند اما نگاه طبیبانه شان بیش از آنکه بوی مداوا دهد عطر خلوص دارد. نسخه هایشان ترجمان “یا من اسمه دواء و ذکر شفاء” می باشد. کارشان فقط درمان نیست بلکه سامان ناامیدی هاست. جمعی از رزمندگان بهداری دفاع مقدس و خانواده آنان اعم از مدیران، پزشکان، کادرهای هیئت علمی ، پرستاران و امدادگران برای پاسداری از ارزش های گرانقدر همرزمان شهیدشان که بالغ بر هزاران نفر می باشند تلاش معنوی، فرهنگی را از سال1374 تحت عنوان هیئت امدادگران عاشورا، متوسلین به حضرت فاطمه الزهرا (س) آغاز نمودند. موسسه خیریه امدادگران عاشورا سازمانی غیر دولتی، غیرانتفاعی و غیر سیاسی است که به منظور یاری رساندن به محرومان و رنجدیدگان بیمار و ارائه کمک های انسان دوستانه به نیازمندان و بیماران فعالیت می نماید. اعضای این موسسه خیرینی متشکل از پزشکان ، پیراپزشکان و متخصصین امور آموزشی ، بهداشتی و توانبخشی و مدیرانی هستند که با توجه به توانایی ها و اختیارات و تخصص های مختلف کمک های ارزنده ای را در تهران و سراسر کشور برای حمایت از فعالیت موسسه به طور داوطلب ارائه می کنند


اهداف این موسسه عبارتند از:

 1- بسط فرهنگ اسلام ناب و توجه به کرامات انسانی جامعه.

 2- تلاش در جهت تحقق توصیه ائمه و پیشوایان دینی در راستای رسیدگی به حال محرومان و مستضعفین جامعه به منظور گسترش عدالت اجتماعی.

 3- گسترش فرهنگ انفاق در جامعه.

 4- ایجاد زمینه مناسب به منظور ارائه خدمات امدادی، بهداشتی، درمانی، آموزشی، مشاوره ای و توانبخشی مطلوب به محرومین با بهره گیری از استعدادهای موجود در جامعه.

 5- ترغیب جامعه پزشکی و موسسات بهداشتی-درمانی به امر نیکوکاری در راستای وظائف اسلامی-انسانی.

 6- کمک به زدودن فقر و بیماری از چهره جامعه.

 7- جلوگیری از به خطر افتادن کیان خانواده.

 8- کمک به دولت جمهوری اسلامی ایران.

 


صفحه اصلی تماس با ما خوراک مطالب وبسایت در گوگل پلاس به ما +1 دهید