مؤسسه خیریه امدادگران عاشورا - شماره ثبت 15387
1394/09/23 11:27

آیت الله سبحانی: فردی که می خواهد ایمانش کامل باشد انگیزه اش در تمام کارها خدا باشد

{امام می فرمایند:فردی که میخواهد ایمانش کامل باشد انگیزه اش در تمام کارها خدا باشد.}

حضرت آیت الله سبحانی در دیدار با اعضاء هیأت امنا، هیأت مدیره و مسئولین استانی موسسه خیریه امدادگران عاشورا در خانه امام صادق(ع) طی سخنانی گفت: هرکس دراین دنیا کاری را انجام می دهد، انگیزه ای دارد و هیچ کس کاری را بدون انگیزه انجام نمی دهد، افرادی انگیزه شان شهرت است، کارمی کنند، بیمارستان می سازند، اما هدفشان شهرت است و می خواهند نامی در میان مردم داشته باشند و از آن شهرت برای دنیا استفاده کنند.

این مرجع عالیقدر با بیان حدیثی در بعد اخلاق از امام که می فرمایند: فردی که می خواهد ایمانش کامل باشد انگیزه اش در تمام کارها خدا باشد افزود: أحب الله، اگر دوست دارد برای خاطر خدا، چون خدا او را دوست دارد او را دوست بداریم، أبغض الله، اگر واقعا از کسی ناراحت است شخصی نباشد، الهی باشد، اعطی الله، یک ریالی را به شخص می دهد انگیزه آن خدا باشد، فهو ممن کمل ایمانه.

وی بیان کرد: دوست داشتن، دشمن داشتن، خدمت کردن مالی مثال است، هدف این است که زیربنای همه کارهای مومن خداست. قرآن می فرماید: "قل انما ادعوکم بواحدة أن تقدمو لله مثنی و فرادی" کارتان برای خدا باشد، کارفردی، کار اجتماعی. اگر پای خدا به میان بیاید همه مسائل اصلاح می شود.

وی با اشاره به اینکه عزل ونصب باید برای خدا باشد، اضافه کرد: الان عزل و نصب هایی هست که ما نمی دانیم چگونه صورت می گیرد، اگر واقعا برای خداست بسیار خوب است. در هر کاری خصوصا کاری که راجع به جامعه ،اجتماع و نظام است غیر از کار شخصی خانه است، ممکن است در خانه ی شخصی خودم لله نباشد اما وقتی راجع به نظام است همه کارها برای خدا باشد.

این مرجع تقلید در پایان با دعا در حفظ انگیزه ی الهی همه کارها و دوری گزینی از هوا و هوس در دین و نظام با ذکر دعای مقض بالمرام به سخنان خود خاتمه داد.

قبل از سخنرانی حضرت آیت الله سبحانی جناب آقای دکتر رحیم صفوی ریاست هیأت امناءگزارشی از اقدامات انجام شده را  ارائه دادند.

صفحه اصلی تماس با ما خوراک مطالب وبسایت در گوگل پلاس به ما +1 دهید